Program profilaktyczny

Fundacja na rzecz życia bez depresji i uzależnień Vitriol zaprasza do udziału w programie „Prowadzenie profilaktycznego programu edukacyjno-korekcyjnego dla osób zagrożonych lub dotkniętych uzależnieniem i/lub depresją”.

Program jest realizowany dzięki dofinansowaniu przez m.st. Warszawę, Dzielnica Mokotów.

Podzielimy się z Tobą własnym doświadczeniem i pomożemy ukierunkować leczenie. Oferujemy również pomoc rodzinom i bliskim osób z zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami. Naszym celem jest przybliżenie możliwości leczenia depresji i uzależnień w ich fazie początkowej i poprzez działania profilaktyczne nie dopuszczenie do rozwinięcia się chorób i zaburzeń psychicznych. Działania programu są skierowane do osób dorosłych, które tracąc możliwość kierowania własnym życiem odsuwają się od niego w depresję lub szukają polepszenia swojego samopoczucia w alkoholu i innych uzależnieniach. Chcemy pomóc w rozpoznawaniu objawów depresji i innych zaburzeń psychicznych.

Jeśli:

  • Twój zły nastrój trwa zbyt długo,
  • czujesz ciągłe zmęczenie,
  • masz trudności z podejmowaniem decyzji,
  • masz zaburzenia snu, bezsenność lub nadmierną senność,
  • obserwujesz nasilenie lub utratę apetytu,
  • zdarzają ci się zaburzenia pamięci,
  • przychodzą myśli samobójcze,
  • poprawiasz sobie nastrój alkoholem lub innymi środkami,
  • masz wrażenie, że dzieje się z tobą coś dziwnego i nie wiesz, gdzie szukać pomocy,

nie musisz żyć z tymi objawami.
Jeżeli spróbujesz uczestniczyć w naszych działaniach, będziesz miał kontakt z ludźmi którzy poradzili sobie z problemami dotykającymi Ciebie właśnie teraz. Nierozpoznane objawy mogą powodować wspieranie się alkoholem lub innymi środkami zmieniającymi nastrój, a w efekcie prowadzić do podwójnej diagnozy – depresja i uzależnienie. Może będzie Ci łatwiej spotkać się na początku drogi leczenia z osobami, które mają już pewien etap za sobą i pomogą przejść przez ten trudny okres?

Najlepszym lekarstwem jest drugi człowiek.
Spotkania grupy wsparcia i konsultacje indywidualne mogą pomóc Ci nie wpaść w głębszą depresję lub uchronić się przed uzależnieniem. Zapraszamy do udziału w naszych działaniach również rodziny osób z zaburzeniami psychicznymi i uzależnionych. Oferujemy pomoc w uzyskaniu informacji o możliwościach wsparcia i uniknięcia współuzależnienia.

Zapraszamy do korzystania z telefonu informacyjno-konsultacyjnego 22 412 45 10, czynnego we wtorki w godzinach 20.00–22.00.

Proponujemy:

  • Spotkania indywidualne – poniedziałki w godzinach 16.00–18.00 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców w Warszawie przy ul. J.P. Woronicza 44 a. Konieczność wcześniejszych zapisów.
Vitriol na Facebooku